Műköröm töltése
Nem elég megtanulni elméletben és gyakorlatban a műkörömépítést, meg kell tanulni a műköröm összereszelését és a műköröm töltését is. A műkörömépítés természetes körömre történik. A természetes körmöt elő kell készíteni a műkörömépítésre, tipes vagy sablonos technikához.
A műköröm építésétől számított 2-3 hét alatt a természetes köröm nő annyit, hogy látszik a körömlemez és a műköröm anyag közti kis sáv. Ha a műkörömépítő tökéletes tapadást ért el, akkor csak egy szép ív látszik, ha viszont az elkészített műköröm nem tapadt tökéletesen bizony a műköröm fellevegősödése is látható, ami nagyon nem esztétikus.
A természetes körmök növekedése egyéntől függ, van akinek gyorsabban van akinek lassabban nő a körme, de az biztos, hogy a műköröm viselőknek maximum 4 hétig esztétikus a műkörmük.
A műköröm töltésének is ugyan úgy négy szakasza van, mint a műkörömépítésnek:
Előkészítő szakasz
- Az előkészítő szakaszban a lenőtt műköröm anyagot a lehető leg vékonyabbra el kell vékonyítani, a műköröm hosszát és formáját ki kell alakítani.
- A köröm felületének, a köröm sáncnak a portalanítása nagyon fontos, hiszen a porra nem fog megkötni az új műkörömépítő anyag.
- Az időközben visszanőtt szarupárkányt óvatosan kell meglazítani, levágni tilos!
- A műköröm előkészítő folyadékot a természetes körömre és a nagyon vékonyan fent hagyott műköröm anyagra is fel kell vinni.
- A töltésre jól előkészített köröm matt, fénytelen, kicsit érdes, optimálisan vékony.
Építő szakasz
- Az előkészített köröm alá kerül a papír sablon még akkor is, ha nem kell a körmöt hosszabbítani.
- A műköröm anyagot az előírásnak megfelelő vastagságban kell a köröm felületére felvinni.
- Ha az előkészítő szakaszban a régi műköröm anyagot kellő vékonyságra vékonyították, akkor az új anyagot a nélkül lehet megfelelő mennyiségben felvinni, hogy a töltés után a műköröm vastag lenne.
- Ezek a porcelán és a zselés műkörmökre ugyan úgy érvényesek.
Formázó szakasz
- Úgy ahogy az építésnél, a töltésnél is igen ritka az a műköröm építő aki 10 egyforma vastag, egyforma sima, egyforma ívű műkörmöt tud építeni, a töltésnél is ritka hogy valakinek ezek sikerülnének.
- A műkörmök a formázó szakaszban kapják meg végleges formájukat, felületi simaságukat.
- A töltésnél is az egész köröm felületét át kell reszelni ahhoz, hogy a műköröm esztétikus, tartós legyen, a lehető legkevesebb hibával.
Ápoló szakasz
- Az ápoló szakaszban a köröm környékéről, a kéz bőréről el kell távolítani a műkörömépítés során keletkezett körömport.
- A körmök környékét körömbőr ápoló olajjal, a kéz bőrét pedig hidratáló krémmel, vagy paraffinos kézápolással érdemes kényeztetni, befejezni.
- Négy hét alatt nem csak lenő a műköröm, de a műkörömépítő anyag is elhasználódik, károsodik (minden műköröm márkára igaz!).
Lehet-e minden esetben tölteni a műkörmöt? Nem!
Mikor nem ajánlott a műköröm töltése:
- Több mint 4 hetes műkörmöknél
- Ha egynél több köröm letört
- Ha egynél több műköröm megrepedt
- Ha a műköröm anyag láthatóan nagyon elhasználódott, károsodott, elszíneződött
- Ha a műköröm anyag fellevegősödött
- A szalonköröm formák általában egyszer tölthetők, a dekoratív, művészi körmök nem tölthetők.